Valašská rally 2009

Po řadě let jsem se vyhecoval a v rámci fotokroužku, který máme na Sedmikrásce dohodl fotografování Valašské rallye v okolí Valašského Meziříčí, Santova a Štramberka. Protože s dětma nemůžu vyrazit fotit v 10 večer, program nakonec dopadl následovně:

Kdo nezažil noční RZetu, neví, co je rally. Docela mazec! Nevím, jaký výkon dávají světlomety, ale les to prosvěcuje velmi , velmi. Asi srny z toho tolik nejásají :(((

Kamarád to při dešti vzdal, tak jsem jel sám. Docela jsem si to užil, ale oblečení jak na hory bylo to pravé, i návleky se hodily. Jinak bych byl fakt jak čuně. PS: čelovka (svítilna) - super věc. Díky ní jsem i tušil, kam ostřím a šlapu.

Tématem letošního ročníku byla bezesporu bezpečnost, teda spíš "prasácké" chování diváků (a fotografů taky, taktně mlčím.)


Zakázaný prostor po druhém průjezdu
RZ Santov

a 10 metrů vedle, tu to dopadlo relativně dobře

Určitě nechtěl být mladý jezdec Lapdavský tak známý, jak tomu bylo po sobotě.Zde na třetím průjezdu RZ Santov

Po boji - Hajdůšky

Sobota měla být hezkým zážitkem pro děti z fotokroužku. Vyrazili jsme do Štramberka. Prvním našim cílem bylo centrum města se svými uličkami a starými domy. Fotili jsme zátiší za nádherného počasí.
Bohužel náš druhý cíl - fotografování vozů na RZ Trůba se neuskutečnilo. V 10,50 hodin se na RZ odehrálo neštěstí, které stálo 3 osoby život. Nemám chuť dávat odkazy na řadu stránek a fotografií, které ukazují prakticky v přímem přenosu, proč k neštěstí došlo.

Protože jsme nechtěli být "povodňovými turisty", na trať jsme se ani nesnažili dostat a pokračovali jsme výstupem na Štramberskou Trůbu. Když jsem dětem ukazoval, kudy asi soutěž vedla, netušil jsem, že máme tragickou událost jako na dlani.

Odjížděli jsme sice bez fotografií rychlých vozů, ale poučeni téměř na vlastní kůži, jak je důležité dodržovat pravidla. Skoro si neuvědomujeme, jakou energii takový vůz ve 150 km má a že jezdci jedou na hranici možností.

Poučení před Barum Rallye 21 - 23. 8. 2009,

první leták ke stažení