FOTOPŘÍBĚH  Výstup na Radhošť  -  zima 2003,  

Zima je zajisté fotogenické období roku a dny volna okolo konce roku umožnily mně a mým kamarádům vyrazit na fotovýlet zpod Černé hory "dobýt" vrchol Radhoště - symbolu Beskyd.
Normálně je to výletek, ale my jsme si dali za cíl, být na vrcholku s východem slunce. Hezká idea, pokud se počasí nevyvine jinak a to se právě stalo.

Budíček byl hodně ranný a manželky si trošku klepaly na čelo - v 5,00 u chaty Mír pod Černou horou.
Ale když si něco naplánujem, nejede přes to vlak!

Závěr noci byl docela romantický:      

 
Canon EOS 500N, Fujicolor 200, Blesk Metz 30 naplno

Postupem vzhůru po vrzajícím sněhu nám docházelo, že východ slunce sice bude, ale my ho neuzříme. Kolem nás se válela mlha a již pod hřebenem se do nás opřel čerstvý větřík.

Vrchol Radhoště (1029 m.n.m.)  zdobí kaple (ještě ho hyzdí vysílač, ale ten pomineme), která se stala naší zástěnou před opravdu vlezlým větrem.

       

 Teplota kolem nuly, vlhko a vítr způsobily velmi ryhlé namrzání techniky jinovatkou. Mlha nás vyhnala na objekty vzdálené tak do 5 metrů - maximálně.

   

 Například takový digitál kamaráda Richarda docela trpěl a širokoúhlá předsádka byla po několika minutách připravená k oškrábání.

Nicméně tvořilo se, takže:

   
Canon EOS 500, Flektogon 20 mm                        Yashica D, 80mm, Ilford 100        Yashica D, 80mm, Ilford 100

Byli jsme za hodinku zmrzlí jak ....., teda hodně. Foťáky i s jinovatkou jsme strčili do baťohů a vyrazili dolů do mlhy.

Byl to docela silný zážitek, nečekali jsme až takovou čínu a při čaji na chatě Mír nám bylo dobře. S odstupem času to řadím mezi krátké, ale výživné akce a jsem i spokojen s výsledkem (poslední 3 fotečky). Někteří (třeba Ríša) se se mnou na takovou "vycházku" už určitě nevydají dobrovolně.

 

Na závěr zúčastnění: Jarda (Canon EOS 500N, Yashica D)
                                Ríša (Nikon ... 3 Mp)
                                Jirka (Nikon FM 10)

 

 

 Další fotopříběh:   Národní technické muzeum  černobílá fotografie s detaily techniky (červen 2003)